سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۵:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ،‌ ۰۱:۰۵
۰۹ تیر ۱۳۹۴در ۹:۵۶ ق.ظ تعداد بازدید: 1,101 بازدید کد خبر:2118 ایمیل خبر ایمیل خبر چاپ خبر چاپ خبر

«دل دریایی اصغر»

0

آتا آنلاین: کتاب دل دریایی اصغر (زندگی و خاطرات شهید اصغر علیپور) توسط نشر صریر و به اهتمام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان آذربایجان‌شرقی و با مشارکت سازمان عمران شهرداری تبریز در 1200 نسخه و به قلم ایوب نصیراوغلی و الهام ...

آتا آنلاین: کتاب دل دریایی اصغر (زندگی و خاطرات شهید اصغر علیپور) توسط نشر صریر و به اهتمام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان آذربایجان‌شرقی و با مشارکت سازمان عمران شهرداری تبریز در ۱۲۰۰ نسخه و به قلم ایوب نصیراوغلی و الهام محبوب اهری منتشر گردید.
به گزارش اختصاصی آتا، این اثر در حضور آیت‌الله مجتهد شبستری (امام جمعه تبریز)، دکتر جبارزاده (استاندار آذربایجان‌شرقی)، سردار عزت‌الله جعفری (مدیر کل اداره حفظ آثار استان)، دکتر صفی‌پور (مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان) و دیگر شخصیت‌های کشوری و لشکری استان، همچنین رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده‌ی شهید اصغر علیپور، سوم خرداد امسال در مراسمی که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در سالن جمهوری استانداری ترتیب داده شده بود، رونمایی گردید.
دکتر ایوب نصیراوغلی (یکی از نویسندگان اثر) از رزمندگان دوران دفاع‌مقدس می‌باشد که در جریان عملیات کربلای ۵ به افتخار جانبازی نائل آمده و به سبب آشنایی‌اش با فضای جنگ و جبهه توانسته، تصاویری ماندگار از آن ایام، همچنین زندگی هرچند کوتاه ولی پرفراز و نشیب اصغر علیپور را در کتاب مذکور پیش روی مخاطبان قرار دهد. دیگر نویسنده‌ی کتاب “دل دریایی اصغر” سرکار خانم الهام محبوب اهری، خواهرزاده‌ی شهید اصغر علیپور می‌باشد که دارای مدرک کارشناسی ادبیات است.
اصغر علیپور یکی از اکبران بی‌شمار روزگار آتش و خون است که بیستم فروردین‌ماه سال ۱۳۴۱ در شهرستان اهر استان آذربایجان‌شرقی به دنیا آمد و توانست در حوادث انقلاب و دفاع‌مقدس به خوبی رشد کند از این‌رو نه فقر و بیماری و تنهایی پدر و مادر، نه بارداری همسر و شیرین‌زبانی دخترکی که همه‌ی دلخوشی اصغر بود و نه حتی مرگ شوهر خواهری که اصغر او را چون برادر دوست داشت و می‌توانست در نبود خود روی او حساب کند، نتوانست عزم این جوانمرد را برای ادامه حضور در متن جنگ بشکند. اصغر به‌عنوان یکی از رزمندگان مخلص لشکر عاشورا، لیاقت و شجاعت خود را در نبرد با دشمن بعثی نشان ‌داد تا جای‌که از سوی فرماندهی گردان حبیب‌بن‌مظاهر (آقاسید فاطمی) به فرماندهی یکی از گروهان‌های این گردان منصوب گردید و نهایتاً در نخستین ساعات نوزدهم دی‌ماه ۱۳۶۵ جان شیرین‌اش را در دشت شلمچه تقدیم ایران اسلامی نمود.
در بخشی از این کتاب به روایت حسین کاظمی از نیروهای گروهان شهید اصغر علیپور می‌خوانیم؛ «حالا اصغرآقا داشت شهادتین خود را مرتب تکرار می‌کرد. دیگر متوجه اطراف خود نبود. نه مرا می‌دید و نه صدایم را پاسخ می‌داد. او آرام بود و من دست‌پاچه. او می‌دانست دارد چه کار می‌کند و من نمی‌دانستم. او بی‌تاب رفتن بود و من بی‌تاب ماندن او. او لبخند می‌زد و من می‌گریستم. او رفت و من ماندم.»
——————————————————————————————————————————————
داود خدایی

نظرسنجی

    به نظر شما علت اصلی کم شدن گرایش مردم به کتاب و کتابخوانی چیست ؟

    نتایج نظرسنجی

    Loading ... Loading ...
به روایت تصویر
چند رسانه ای
پیشخوان روزنامه ها