سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱ | ۰۰:۰۱:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ،‌ ۰۱:۰۵
۲۲ آبان ۱۳۹۴در ۱:۳۶ ب.ظ تعداد بازدید: 985 بازدید کد خبر:4193 ایمیل خبر ایمیل خبر چاپ خبر چاپ خبر

کودکان ایرانی برای محیط‌بانان نامه می‌نویسند

0

آتا آنلاین ،هدف از این طرح آشنا کردن کودکان با طبیعت، حیات و حش، گونه های در خطر انقراض و به ویژه اهمیت حضور و فعالیت محیط بانان در راستای حفاظت از طبیعت است.

به گزارش آتا ،الهام نصر، با اشاره به اجرای جشنواره نقاشی و نامه به محیط بانان گفت: در دهه های اخیر تهدیدهای بسیار زیادی از جمله افزایش آلودگی های محیط زیستی، گرمایش جهانی، تغییرات اقلیمی، از دست رفتن تنوع زیستی، کاهش کیفیت منابع، تخریب زیستگاه ها و غیره چه در سطح ملی و چه در سطح جهانی دامن‌گیر محیط زیست شده است که به واسطه تاثیراتی که این تهدیدها بر حیات بشر و سایر موجودات زنده می گذارد نمی توان به راحتی از آن ها چشم پوشی کرد.

12وی ادامه داد: از مقدمات رفع این مشکلات به طور قطع افزایش آگاهی های عمومی و ایجاد حساسیت در میان تمام اقشار جامعه است. این امر مهم در درجه اول نیازمند آموزش محیط زیست در تمام سطوح اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

این کارشناس ارشد محیط زیست افزود: اگر هر یک از افراد جامعه نسبت به محیط زیست و دنیای اطراف خود احساس مسئولیت کنند این حساسیت در نهایت منجر به اصلاح باورهای اجتماعی، قوانین مدنی، مدیریت و نظام آموزش کشور و نیز تدوین استانداردها و ضوابط دقیق زیست محیطی در ارتباط با همة فعالیت ها در جهت توسعة پایدار و حفظ منابع طبیعی خواهد شد.

نصر افزود: باید توجه داشت که آشنا کردن کودکان با محیط زیست با انگیزه شروع آموزش‌های زود هنگام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می تواند افقی تازه‌ در ارتقای وضعیت محیط زیست کشور و حتی کل دنیا برای جامعه انسانی به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد: در آموزش به کودکان توجه به این نکته ضروریست که این آموزش‌ها صرفاً شناساندن مخاطرات زیست محیطی‌ را طلب نمی کند و آنچه لازمه پیشرفت است ایجاد مسئولیت در کودکان به عنوان حامیان آگاه تفکرات زیست محیطی ست.

این کارشناس ارشد محیط زیست با اشاره به “جشنواره نقاشی و نامه به محیط بانان” گفت: اگر چه این جشنواره در سطح شهر اصفهان در حال اجراست اما تا کنون توجه مخاطبان زیادی در کل کشور به خود جلب کرده است و افراد و گروه هایی برای مشارکت در اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند.

نصر خاطر نشان کرد: هدف از این طرح آشنا کردن کودکان با طبیعت، حیات و حش، گونه های در خطر انقراض و به ویژه اهمیت حضور و فعالیت محیط بانان در راستای حفاظت از طبیعت است. در این برنامه همگام با پخش پوستر و بروشور به آموزش چهره به چهره در مدارس نیز مبادرت گشته تا به این ترتیب به واسطه نامه و نقاشی دانش آموزان را با مفاهیم مهم تری آشنا کنیم.

وی افزود: همچنین برای هر چه زیست محیطی تر برگزار کردن این طرح و صرفه جویی در مصرف کاغذ و همچنین ارسال پستی طرح ها، پوستر و بروشورهای طرح در تارنمای انجمن به آدرس www.tefas.ir قرار گرفته و از مدرسان محیط زیست، معلمان و همچنین گروه‌های زیست‌محیطی دعوت کرده‌ایم با استفاده از آن‌ها، نقاشی و نامه‌های کودکان را از طریق وبسایت برای ما ارسال کنند. مهلت ارسال آثار تا ۲۶ دی ماه، همزمان با روز ملی حمایت از حیوانات است و به همین مناسبت در مراسمی از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

برچسب‌ها
نظرسنجی

    به نظر شما علت اصلی کم شدن گرایش مردم به کتاب و کتابخوانی چیست ؟

    نتایج نظرسنجی

    Loading ... Loading ...
به روایت تصویر
چند رسانه ای
پیشخوان روزنامه ها