سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ فروردین , ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۶:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ،‌ ۰۱:۰۵
۱۳ دی ۱۳۹۴در ۱۱:۲۸ ق.ظ تعداد بازدید: 1,403 بازدید کد خبر:4861 ایمیل خبر ایمیل خبر چاپ خبر چاپ خبر

یادواره گرامیداشت عملیات کربلای ۴، ۵ و ۸ برگزار می شود

0

دبیر اجرایی یادواره‌ی گرامیداشت سالگرد عملیات‌های کربلای 4، 5 و 8:

آتا آنلاین: دبیر اجرایی یادواره‌ی گرامیداشت سالگرد عملیات‌های کربلای 4، 5 و 8 در گفتگو با دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: از سال 1365 ما شاهد افزایش حجمه‌های استکبار جهانی شرق و غرب نسبت به انقلاب و نظام بودیم. ...

آتا آنلاین: دبیر اجرایی یادواره‌ی گرامیداشت سالگرد عملیات‌های کربلای ۴، ۵ و ۸ در گفتگو با دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: از سال ۱۳۶۵ ما شاهد افزایش حجمه‌های استکبار جهانی شرق و غرب نسبت به انقلاب و نظام بودیم. آن‌ها می‌خواستند سرنوشت جنگ را مشخص و کفه‌ی نبرد را به نفع خود تغییر دهند.
به گزارش آتا؛ کریم حرکتی ادامه داد: بر همین اساس ما می خواستیم صدام مزدور را به زانو درآوریم و نتیجه اش عملیات کربلای ۴، ۵ و ۸ شد. نیروهای زیادی از کل کشور در این مقطع وارد عمل شدند و لشکر عاشورا نقش ویژه‌ای در این سه عملیات ایفا نمود.
وی اضافه نمود: تا جایی‌که من اطلاع دارم فقط ۱۰۹۶ نفر شهید از لشکر ۳۱ عاشورا در این سه عملیات تقدیم انقلاب و نظام گردید. در لیست شهدای این عملیات‌ها می‌توانیم نام ۶۰ فرمانده شهید را پیدا کنیم. همچنین ۲۴ نفر از نیروهای واحد اطلاعات لشکر ۳۱ عاشورا در این مقطع به شهادت رسیدند. از ۸۰ نیروی اطلاعاتی ۲۴ نفر به شهادت رسیدند.
مسئول یادواره شهدای اطلاعات لشکر ۳۱ عاشورا افزود: همین عوامل و پتانسیل‌ها سبب می‌شد تا بنده و دوستانم به این باور برسیم که طی چند سال گذشته برنامه و مراسم مناسب و در خور شان این سه عملیات ترتیب داده نشده است.
حرمتی خاطر نشان کرد: از مشخصه‌های خاص یادواره‌ی گرامیداشت سالگرد عملیات‌های کربلای ۴، ۵ و ۸ انتشار ویژه‌نامه‌ی “چلچراغ حماسه” است. مجله‌ای متفاوت از نظر کیفی و هم کمی که در روز اجرای مراسم پخش خواهد شد.
وی در پایان گفت: مراسم هم‌زمان با سالگرد عملیات کربلای ۵ روز ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۴ راس ساعت ۱۵ در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

نظرسنجی

    به نظر شما علت اصلی کم شدن گرایش مردم به کتاب و کتابخوانی چیست ؟

    نتایج نظرسنجی

    Loading ... Loading ...
به روایت تصویر
چند رسانه ای
پیشخوان روزنامه ها